Pražská KSČM sdílí v rámci kampaně petice za referendum k členství v NATO a proti zdražování vody
Kandidáty do Senátu nedávno představila pražská KSČM. Ve volebním obvodu č. 22 (Praha 10, Dubeč a Štěrboholy) se o přízeň voličů utká Ludmila Nedělková, která pracuje s Bulhary, jež učí češtinu a snaží se o jejich integraci do české společnosti, ve volebním obvodu č. 19 (Praha 11, 15 a 22) zastupitelka desáté městské části Jana Čunátová a ve volebním obvodu č. 25 (Praha 6, 17, Zličín, Lysolaje, Nebušice a Přední Kopanina) zastupitel Prahy 17 – Řep Pavel Franěk.
Franěk chce v případě zvolení přispět kupříkladu k tomu, aby ČR lépe čerpala peníze ze strukturálních fondů, Čunátová chce do Ústavy ČR zavést právo na práci. Spolu s Nědelkovou se chtějí zaměřit mimo jiné na rozšíření počtu předškolních zařízení. Mimochodem: komunistické voliče oblast školství i předškolní výchovy zajímá, poslankyně a pražská zastupitelka Marta Semelová dva dny před startem pražské kampaně odpovídala na setkání KSČM pod Kunětickou horou na dotazy, které se nejčastěji týkaly právě oblasti školství.
Semelová, která je předsedkyní pražské KSČM, kandidátky a kandidáta do Senátu představila na pražské tiskové konferenci, zároveň informovala o dvou peticích, jež budou kampaň doprovázet: proti zdražování vodného a stočného v Praze a za referendum o tom, zda má ČR zůstat v NATO. Místopředseda KSČM Josef Skála doplnil, že v petičním výboru petice, která zároveň požaduje i nepřipuštění rozmístění cizích vojsk, základen a zbraní na našem území a nevyslání českých vojáků na ruskou hranici, jsou kupříkladu spisovatelka Lenka Procházková, režisér Zdeněk Troška či básník Karel Sýs.