Julian Assange a americká válka proti pravdě
Generálové v Pentagonu a vraždící policajti nemohu tolerovat lidi šířící pravdu. Proto Ramsey Orta skončil na čtyři roky za mřížemi.
Orta natočil, jak byl jeho kamarád Eric Garner udušen policistou Danielem Pantaleem na Staten Island v New Yorku. Svět mohl slyšet, jak černoch jedenáctkrát přidušeně volá „Nemohou dýchat“, než jej policista uškrtil. Stalo se to 17. června 2014.
Proti policistovi, který zabil Erica Garnera, milujícího otce šesti dětí, nebylo nikdy vzneseno obvinění. Ale Ramsey Orta byl postrkován soudy do vězení, kde musel trávit čas na samotce a do jeho jídla mu dávali jed na krysy.
V podobném duchu pomsty se jedná i s Chelsea Manningovou a Julianem Assangem.
V době své služby v americké armádě Manning objevil důkazy o masovém zabíjení civilistů v Iráku i v Afghánistánu. Mezi těmito válečnámi zločiny byl i případ, kdy americká helikoptéra ostřelovala v roce 2007 předměstí Bagdádu a zabila 18 civilistů.
V roce 2009 Spojené státy bombardovali afghánskou vesnici Granai, kde zabili více než 100 dětí. Za odhalení těchto obludností prostřednictvím Wikileaks ztrávila Manningová sedm let ve vězení, převážně v samovazbě.
Po omilostnění bylo Manningové nařízeno stání před velkou porotou. Odmítla vypovídat a udat další jména svých informátorů, a tak musela na další rok do vězení.
Transsexuálka musela trávit 22 hodin denně v izolaci, což se podle Organizace spojených národů rovná mučení. Pouze pokus o sebevraždu, k němuž byla takto dotlačena, pak vedl k jejímu propuštění. I přesto ji soud ještě napařil pokutu 256 tisíc dolarů, na kterou se ji ale složili dobrovolníci.
Novinařina není špionáž
Ze stejného důvodu, za který byla uvězněna Chelsea Manningová, požaduje americká vláda vydání Juliana Assange z Británie.
Assange byl spoluzakladatelem Wikileaks, které zveřejnily důkazy sesbírané Chelsea Manningovou o válečných zločinech Spojených států.
Za tyto novinářské aktivity nyní požaduje Bílý dům vydání Juliana Assange z Británie na základě toho, že porušil Zákon o špionáži. Assange může být odsouzen až na doživotí.
Dokonce i establishmentová média, jako je New York Times, odsoudila použití Zákona o špionáži na tento případ. Tento zákon na kontrolu myšlenek byl přijat v roce 1917, kdy Spojené státy vstoupily do první světová války, aby rozbil domácí protiválečné hnutí.
Před padesáti lety musel jít prezident USA Richard Nixon před soud, za to že se snažil zastavit New York Times se zveřejněním Pentagon Papers. Tyto dokumenty odhalovaly lži po sobě jdoucích prezidentských administrativ snažících se ospravedlnit válku ve Vietnamu.
Daniel Ellsberg, který zkopíroval Pentagon Papers a předal je médiím, byl obviněn z porušení Zákona o špionáži. Pouze díky masovému protiválečnému hnutí a odhalení nelegálních odposlechů muselo být obvinění staženo.
Julian Assange strávil dva roky v britském vězení, když mu byl odebrát poltický azyl na ekvádorském velvyslanectví v Londýně. Není více vinen, než byl Daniel Ellsberg.
Pokud bude před soud popohnán Julius Assange, zítra to mohou být novináři ProPublica. Ti zase odhalili tajné informace Americké daňové správy (IRS), že miliradáři jako Bill Gates a Jeff Bezos neplatí prakticky žádné federální daně z příjmů.
Říkat pravdu není zločin. Ruce pryč od Ramseyho Orty, Chelsea Manningové a Juliana Assange!
Převzato z: https://www.struggle-la-lucha.org/